Gdzie zjeść w Wieliczce.

with Brak komentarzy

Zapraszamy również do zapoznania się z drugą częścią wpisu: https://czasnawieliczke.pl/gdzie-zjesc-w-wieliczce-cz-2/

Słodko czy Słono, ul. Powstania Warszawskiego 12

Restauracja położona w centrum Wieliczki, zaraz obok szybu Regis (trasa górnicza) i skwerku z fontanną. Bardzo smaczne menu pozwala zaspokoić mały i duży głód. Restauracja oferuje m.in. pyszne burgery i gofry. Dodatkowo otwarta jest do późna.

Restauracja Karczma Górnicza, w komorze Witolda Budryka (125 metrów pod ziemią) 

Oferta dla osób zwiedzających kopalnię soli trasą górniczą. Spacer pod ziemią wzmaga apetyt, czemu skutecznie zaradzi podziemna karczma.

Warzelnia smaków, ul. Daniłowicza 13

Restauracja i bar w samym centrum Wieliczki, dwa kroki od szybu Daniłowicza (trasa turystyczna – klasyczna). Świetna opcja dla turystów odwiedzających wielicką kopalnię soli, a także dla mieszkańców. Główne zalety tego miejsca to: lokalizacja, smaczne jedzenie, bardzo ciekawy i oryginalny wystrój, duża ilość stolików (również na zewnątrz) oraz długie godziny otwarcia. W lokalu można również zjeść śniadanie (od 8:30), co jest szczególnie wygodne dla porannych zwiedzających. Restauracja organizuje często imprezy okolicznościowe np. Andrzejki, czy Sylwestra.

Beztroski Pomidor Włoski, ul. Dobczycka 130

Restauracja na obrzeżach Wieliczki oferująca smaczne dania, fajną pizzę we włoskim stylu i rodzinną atmosferę. W ogródku znajduje się placyk zabaw dla dzieci, a w środku kącik z zabawkami. W weekendy koniecznie trzeba rezerwować stoliki, gdyż chętnych na posiłek jest wielu. Jedynym minusem restauracji jest duża odległość od centrum Wieliczki. Bez auta ani rusz.

Cafe Pistacja, ul. Ks. Z. Goliana 1

Sympatyczna kawiarnia w centrum Wieliczki oferująca niezwykły i wart spróbowania smak lodów – karmel z solą wielicką (pyszne i unikatowe!).


Zostaw wiadomość